مطالب آموزشی

مطالب آموزشی

چرا پشه­ ها همیشه مرا نیش می­زنند؟

آیا شما یک جاذب پشه هستید؟ یا یکی از افراد خوش شانسی هستید که به طور طبیعی آن­ها را دفع می­کنند؟

به نظر میرسد این دو حد وجود دارند– ولی اگر شما یکی از ۲۰ درصد بدشانس هستید که بیشتر نیش می­خورند، احتمالا این قضیه را می­دانید.

پس غیر از فراموش کردن دافع حشرات، چه چیزی مردم را برای پشه­ ها جذاب می­کند؟

پشه حس شامه دارند و به دی اکسید کربن جذب  می­شوند. کسانی که کربن دی اکسید بیشتری در بازدم خود دارند  اهداف پشه­ ها هستند. این به این معنا است که افراد بزرگ جثه، با متابولیسم بالا و شاید کسانی که فقط ورزش می­کنند بیشتر از بقیه در خطر هستند.

همچنین بارداری به اندازه کافی ناراحت است، و احتمال گزیده شدن شما توسط پشه را دو برابر می­کند. زیرا زنان باردار علاوه بر دی اکسید کربن بیشتر، گرمای بیشتری نیز تولید می­کنند – که یکی از چیزهای دیگری است پشه­ ها دوست دارند. زمانی که شما عرق می­کنید، بوی اسیدلاکتیک در پوست و موی شما می­نشیند….

متاسفانه تحقیقات نشان می­دهد که حقه قدیمی ویتامین B کارساز نیست، بنابراین اگر شما یک جاذب پشه هستید، برای دور نگه داشتن آن­ها یک دافع حشرات و حشره داشته باشید.

نکته علمی: پشه­ ها از روی گرسنگی نیش نمی­زنند – منبع غذایی اصلی آن­ها شهد گیاهان است . آن­ها به دنبال پروتئین برای پرورش تخم­های خود هستند  – به همین خاطر است که تنها پشه­ های ماده نیش دارند.

انتخاب حشرات مزاحم: